A német kancellár szerint Oroszország veszíteni fog, Ukrajna pedig az Európai Unió teljes jogú tagja lesz
Olaf Scholz a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) alapításának 160. évfordulója alkalmából mondott beszédet.
Olaf Scholz a Német Szociáldemokrata Párt (SPD) alapításának 160. évfordulója alkalmából mondott beszédet.
Az EU-s miniszterek találkozóján a német külügyminiszter összeszólalkozott Szijjártó Péterrel, de a többi ország képviselői is értetlenül állnak az újabb magyar vétófenyegetés előtt. Közben megkezdődött az ukrán pilóták kiképzése az F-16-os vadászgépek vezetésére.
Miközben az Európai Bizottság épülete előtt tüntetnek többek között a magyar gazdák is az ukrán gabonadömping miatt, az Európai Bizottság épületében közölték, hogy csak Magyarország nem vonta vissza az ukrán termékekkel szembeni korlátozó intézkedéseket, ami a feltétele az uniós kompenzációnak.
Bóka János igazságügyminiszter-helyettes szerint a magyar kormány és Brüsszel között a civil társadalmat és a menekültkérdést érintő ügyekben van vita, és a kormány nem fog mindenben engedni.
Eközben az EU-s átlag javult, köszönhetően annak, hogy a tagállamok többsége – hazánkkal ellentétben – képes volt javítani.
Kellemesen magas nyugdíjat élvez több mint 900 olyan egykori parlamenti képviselő, aki gyakran máshonnan is csinos jövedelmet húz. Ha minden így menne tovább, akkor fizetésképtelenség fenyegetné az uniós parlamenti nyugdíjalapot 2025-ben. Ezért mindenképp változtatni kell.
Az EU 2021-2027-re vonatkozó költségvetéséről és a Covid miatt összeállított 750 milliárd eurós helyreállítási csomagról szóló, 2020-as megállapodással az Európai Parlament, a Bizottság és a Tanács egyezségre jutott az új uniós bevételekről. Ilyen lenne például a műanyagokra kivetett adó és egy új digitális díj, amelyet a techóriások fizetnének. Most azonban úgy tűnik, hogy még több pénzre lesz szüksége az EU-nak.
Az államtitkár szerint az EU-nak kellene fizetnie azért, ahogy Magyarország védi az uniós határokat.
Josep Borrell, az EU külpolitikai főképviselője bemutatta harmadik éves összefoglalóját az Európai Bizottság munkájáról. A tanulság: az EU tagállamait csak a válságok ösztönzik kooperációra, és még az ukrajnai háború esetében is lassan mozdultak.
Az európai chiphiányról szinte mindenki hallott, de kevesen tudják, hogy kizárólag Európában gyártanak több olyan fontos berendezést, amelyek a legfejlettebb chipek gyártásához szükségesek. Emellett néhány európai gyártónak megkerülhetetlen szerepe van a felhasznált vegyi anyagok előállításában is. Még sincs Európában csúcskategóriás chipgyártás, amin sürgősen változtatna az unió. Lássuk, miért és hogyan!
Az elmúlt napokban többször hangoztatott kijelentéseit ismételte meg Szijjártó Péter Brüsszelben, a külügyminiszterek tanácsának szünetében tartott sajtótájékoztatóján. Szijjártó négy uniós folyamat blokkolását erősítette meg, miközben beintett az osztrákoknak is.
Az eddig példátlan méretű büntetést azért kell a techóriásnak megfizetni, mert megsértette a GDPR-t azáltal, hogy az európai Facebook-felhasználók személyes adatainak tömegeit szállította az Egyesült Államokba anélkül, hogy kellőképpen megvédte volna őket a washingtoni adatmegfigyelési gyakorlattól.
A zöldpárti német politikus szerint bár folytattak előremutató tárgyalásokat is Budapesten, mégis az az összkép alakult ki bennük, hogy a kormány egyáltalán nem tesz meg mindent a források felszabadítása érdekében.
A tét több mint 13 milliárd euró, amit már költeni kellene ahhoz, hogy elszámolható legyen.
Az, hogy Magyarország gátolná a segítségnyújtást Ukrajnának, az újabb szankciókat is érintené, írja a német lap. Szijjártó Péter szerint az eddigi retorziók sem hoztak eredményt, és a további lépések is csak azt eredményeznék, hogy újabb áldozatokat hoznának az európai emberek, ám ettől, idézi a külügyminisztert a FAZ, a béke semmivel sem kerül közelebb.
Szijjártó Péter tegnap jelentette be, hogy az OTP miatt blokkolja Magyarország az uniós döntéshozatalt.
Az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának budapesti látogatásáról tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva a politikus azt mondta: egyre nyilvánvalóbbak azok a brutális erőfeszítések, amelyek Magyarországot minden erővel bele akarják sodorni a háborúba.
Az uniós tagállamok közül egyedül Magyarország nem csatlakozott ahhoz, hogy nyilvántartást vezessenek az oroszok által okozott károk bizonyítékairól.
A Mol és az OMV Slovenija Szlovéniában a harmadik, illetve a második legnagyobb kiskereskedelmi üzemanyag-forgalmazó.
Lemondott tisztségéről Mariya Gabriel, aki Bulgária miniszterelnöke lehet, ezért új kulturális biztost kell találnia Szófiának. A brüsszeli Politico szerint egyelőre nagy a bizonytalanság ezen a téren Bulgáriában, ahol a főügyész korrupcióval gyanúsította meg az ország erős emberét, Bojko Boriszovot, aki Mariya Gabrielt a kormányfői posztra jelölte.